Kamień nazębny u psa

Kamień nazębny u psa.
W związku z brakiem codziennej higieny jamy ustnej choroby przyzębia występują zdecydowanie częściej u psów niż u ludzi. Oznaki choroby przyzębia występuj u czterech na pięć psów powyżej trzeciego roku życia. Ważne jest zatem aby właściciel zdawał sobie sprawę, iż do niego należy wczesne rozpoznanie ewentualnych zagrożeń. Należy okresowo zaglądać do pyska naszego ulubieńca.

Czy warto, czyli zalety zabiegu?
Usuwanie kamienia nazębnego powoduje oczyszczenie jamy ustnej dzięki czemu pozbywamy się nieprzyjemnego zapachu. Oczyszczenie i usunięcie przyczyn chorobowych z jamy ustnej powoduje często szybsze gojenie się ran w tej okolicy oraz ogólną poprawę zdrowia (chore zęby to wrota dla chorób np. częstych przeziębień, chorób układu pokarmowego i innych. Zabieg wykonywany jest za pomocą skalera ultradźwiękowego (podobnie jak u ludzi ), czyli ogólnie metoda jest mało bolesna i nieinwazyjna, pomijając fakt ewentualnej konieczności ekstrakcji (usunięcia) zębów oraz ryzyko samego znieczulenia pod którym znajduje się pacjent.

Kamień nazębny odkłada się cały czas. Oczywiście po jego usunięciu, gdy zęby stają się białe możemy mieć wrażenie, iż widzimy jak postępuje odkładanie kamienia. Jest to tylko wrażenie. Faktycznie kamień będzie się odkładał, jednak czas w którym osiągnie on poziom problemu, przy dbałości o stan zębów u psa to kilka lat. Śmiało można założyć, że usuwanie kamienia nazębnego (przy dbałości o zęby) to zabieg przeprowadzany 2-3 razy w ciągu całego życia u naszego pupila..

Jak dbać o psie zęby po zabiegu
W obecnej chwili są różne sposoby aby zadbać o jamę ustną naszych podopiecznych. Są to karmy, specjalistyczne diety, pasty do zębów oraz specjalne szczoteczki, płyny pielęgnujące, nawet specjalne przysmaki. Wobec tak wielu środków i możliwości należy tylko wybrać odpowiednią dla naszego pupila metodę i regularnie stosować.

Godziny przyjęć
Pn. – Pt.:
8 – 17
Sobota:
8 – 14
Niedziela:
13 – 14
Dane kontaktowe
508-055-614
gabinetgolden@interia.pl
Czarna 141,
37-125 Czarna k. Łańcuta

Copyright by Golden 2016. All rights reserved.